Anna Maria Cieleń | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać ciekawe porady oraz informacje o nowościach.
Konsultacje

Mail: bok[at]herblive.com

Telefon kontaktowy:

508 797 777

Kości twarde jak skała

Kości twarde jak skała

Czy żyjąc w pośpiechu i prowadząc stresujący tryb życia jesteś w stanie dostarczyć organizmowi rekomendowaną przez specjalistów dawkę minimum 1000mg wapnia dziennie?

Czy martwisz się, że Twoje kości są kruche?

Możliwe, że do 50 roku życia stracisz 25% masy kośćca w wyniku osteoporozy – choroby, która powoduje, że kości staja się porowate, podatne na pęknięcia i złamania. Nawet jeżeli stosujesz bogatą, urozmaicona dietę i cieszysz się dobrym zdrowiem, Twój organizm posiada największą masę kośćca przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Następnie - wraz z upływem lat - gęstość kości stopniowo redukuje się.

Co wywołuje osteoporozę i jak jej zapobiegać?

Badania wykazują, że głównymi powodami są:

 • spożywanie zbyt dużej ilości nieodpowiednich białek,
 • nadmiar kawy oraz brak wapnia w diecie.
 • proteiny pochodzenia zwierzęcego tworzą kwasy, których nadmiar organizm próbuje zneutralizować elementami zasadowymi (wapniem i sodem), co powoduje zmniejszenie ich zapasów.

Należy także ograniczyć spożycie kawy do dwóch filiżanek dziennie, ćwiczyć co drugi dzień 30 minut i spożywać odpowiednią ilość wapnia.

Bez względu na to ile masz lat, zdrowie kości jest bardzo ważne. Profilaktyka osteoporozy powinna rozpocząć się już w młodym wieku i być kontynuowana przez całe życie. By zagwarantować zdrowie swoich kości, musisz je odpowiednio odżywiać.

Wapń + Witamina D + ćwiczenia = Zdrowe Kości

Wapń to minerał zapewniający gęstość Twojego układu szkieletowego, najobficiej występujący w organizmie. Kiedy zmniejsza się masa kości, poziom wapnia w organizmie również się obniża. Witamina D poprawia zdolność organizmu do wchłaniania wapnia, pomagając tym samym w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości. Regularne ćwiczenie wspiera utrzymanie masy kostnej. Siedzący tryb życia może zwiększać ryzyko utraty wapnia z kości. Odżywiaj swoje kości wapniem. Bogate w wapń produkty codziennej diety, zawierają zazwyczaj również dużo tłuszczu oraz dużo kalorii. Wiele osób ma także problemy z ich trawieniem.

Produkty bogate w wapń

 • fasola
 • brokuły
 • sardynki
 • tofu
 • mleko

Stosuj Xtra-Cal każdego dnia, a będziesz mieć kości twarde jak skała!

Xtra-Cal to suplement wapnia zawierający najbardziej skoncentrowana i najłatwiej przyswajalna z dostępnych postać wapnia oraz witamina D i magnez dla jego lepszej absorpcji i utylizacji, a także wiele innych, specjalnie wyselekcjonowanych witamin, minerałów i ziół. To mieszanka składników, które wspomagają zdrowie układu kostnego i zębów, a także układu nerwowego i krwionośnego , dostarczając im odpowiednie odżywianie.

Xtra-Cal to prosty i skuteczny sposób odpowiedniego odżywiania kości i zębów, który pomaga utrzymać ich zdrowie i moc w każdym wieku poprzez ich lepszy wzrost, mineralizację, odbudowę i regenerację. Wpływa także pozytywnie na pracę mózgu, przewodnictwo nerwowo -mięśniowe i zmniejszenie napięć nerwowych. Może stanowić wsparcie dla pracy układu krwionośnego: regulacji rytmu serca, prawidłowego ciśnienia krwi, szczelności naczyń i procesu krzepnięcia.

Xtra-Cal – kluczowe składniki

 • najbardziej skoncentrowana i najłatwiej przyswajalna postać wapnia
 • witamina D, która jest niezbędna w procesie wchłaniania wapnia
 • magnez wspomagający absorpcję wapnia

Codzienne stosowanie Xtra-Calu dostarczy Ci od 1000 do 2000mg wapnia na dobę.

Wykonane przez: Onisoft.pl

     

© 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone Centrum Wellness

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl