Anna Maria Cieleń | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać ciekawe porady oraz informacje o nowościach.
Konsultacje

Mail: bok[at]herblive.com

Telefon kontaktowy:

508 797 777

Utrzymaj zdrowie swojego serca

Utrzymaj zdrowie swojego serca

Ukryte bezpiecznie pod żebrami, Twoje serce bije, bije i bije.....
Poświęć 10 minut i dowiedz się, jak możesz chronić ten najważniejszy organ...

Potrzebujesz ochrony!
Postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami dla utrzymania zdrowia serca...
Najważniejsza jest równowaga – równowaga we wszystkich dziedzinach Twojego życia.

 

Osiągnij równowagę umysłu

Zredukuj stres
Stres to zabójca, nie ma co do tego wątpliwości. Zrób sobie przerwę i poszukaj sposobu na zredukowanie poziomu stresu, to dosłownie może uratować Ci życie, jeżeli istnieje u Ciebie zwiększone ryzyko chorób serca.

Powiedz nie
Jeżeli jesteś jedną z osób, które zawsze starają się zadowalać innych i zawsze mówią „tak”, prawdopodobnie ignorujesz własne potrzeby. Naucz się mówić nie i odzyskaj kontrolę nad swoim czasem i energią.

Relaks
Zapomniałeś  już, jak to jest być zrelaksowanym ?
Spróbuj prostej medytacji: przez 5-10 minut skoncentruj się na głębokich, długich i powolnych oddechach i staraj się nie myśleć o niczym innym. Może Ci to pomoże w przywróceniu spokoju i odstresowaniu. Badania wykazały, że ciśnienie krwi może ulec obniżeniu poprzez medytację. Yoga, tai-chi, łagodna muzyka, odprężająca kąpiel, masaż– prawdopodobnie, Twoje serce potrzebuje więcej spokoju niż go otrzymuje!

Śmiech
Czasami nasze życie jest bardzo wypełnione zajściami i jest tak poważne, że zapominamy o czasie na zabawę. Śmiech uwalnia endorfiny, które pomagają w utrzymaniu zdrowia – poszukaj go, spotykaj się z zabawnymi ludźmi, w telewizji oglądaj tylko te programy, które Cię rozśmieszają. Zredukuj także ilość czasu, który spędzasz z ludźmi nastawionymi negatywnie. Oni potrafią pozbawić Cię cennej energii!

Żyj chwilą obecną – Przeszłość odeszła, nie możesz jej zmienić. Przyszłości jeszcze nie ma, więc przestań „gdybać”. Skup się na dniu dzisiejszym, na chwili, w której jesteś TERAZ.

Osiągnij równowagę ciała

Oddychaj głęboko
Płytkie oddychanie jest powszechne, w szczególności podczas stresu. Tlen pomaga usunąć toksyny z ciała, metabolizuje tłuszcze i węglowodany, eliminuje wirusy, grzyby i bakterie oraz czyni wiele więcej dobrego! Oddychaj rytmicznie, głębiej (oddech powinien poruszać także Twój brzuch, nie tylko klatkę piersiowa) i poczuj różnicę : myślenie staje się jaśniejsze; czujesz się spokojniejszy i bardziej naenergetyzowany.

Ćwicz
Badania dowodzą, że regularne, umiarkowane ćwiczenia wspierają zdrowie serca. Twoje ciało potrzebuje ruchu, aby wspierać przepływ krwi, a mięśnie potrzebują ćwiczeń, by zachować elastyczność, napięcie i siłę. Twoje serce jest również mięśniem, więc regularne ćwiczenia je wzmacniają! Codzienny, 30-40 minutowy spacer to najłatwiejsza, najbardziej efektywna i najłatwiejsza forma ćwiczeń, która dopasowuje się nawet do najbardziej zabieganego stylu życia. Czy zdrowie Twojego serca nie jest warte codziennego spaceru ?

Sen
Twoje ciało potrzebuje snu, aby mieć czas na regenerację i odmłodzenie. Zostało udowodnione, że ograniczona ilość snu zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Dlatego ,,te˝ siedem, osiem godzin co noc jest koniecznością, a nie luksusem!

Świeże powietrze
Jeżeli przebywasz w pomieszczeniach przez 90% swojego czasu, wdychasz o wiele więcej zanieczyszczeń niż możesz sobie wyobrazić. Codzienny, 30-40 minutowy spacer na świeżym powietrzu to dla Twojego organizmu o wiele więcej niż tylko ćwiczenie. Daje Ci możliwość oddychania czystym powietrzem i dotlenienia organizmu.

Nadwaga
Nadwaga i problemy z sercem idą w parze. Uzyskaj pomoc. Schudnij i poczuj się wspaniale!

Suplementy
Świeża żywność podczas gotowania traci większość składników odżywczych. Są one nazwane „niezbędnymi” składnikami odżywczymi, ponieważ organizm nie może ich wyprodukować. Musisz je pozyskać z pożywienia, które zjadasz. Ponieważ bardzo często nie odżywiamy się prawidłowo, w uzupełnianiu brakujących składników odżywczych pomocne są suplementy.

Przestań palić
Badania sugerują, że każdy wypalony papieros zużywa 25 g zasobu witaminy C zgromadzonych w Twoim organizmie – co za marnotrawstwo!
W szczególności, kiedy rozważysz, że witamina C odgrywa istotną rolę w utrzymaniu elastyczności Twoich tętnic. Tytoń jest grożną substancją – unikaj jej.

Odżywianie
Aby Twój organizm funkcjonował jak najlepiej, musisz zapewnić mu najlepsze odżywianie. Tłuste, ciężkostrawne, przetworzone, niezdrowe pokarmy maja na niego szkodliwy wpływ. Jego rezultatem mogą być otyłość, cukrzyca i problemy z sercem. Możesz poprawić dietę, aby wspierać zdrowie swojego serca...

Oto jak tego dokonać

 • Zjadaj 2-3 porcje owoców i 3-5 porcji warzyw codziennie. Tym razem, więcej ZNACZY lepiej!
 • Zjadaj przynajmniej dwie porcje tłustych ryb tygodniowo – makrele, sardynki, śledzie lub łosoś, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Przypisuje się im obniżanie ryzyka występowania problemów z sercem i wspieranie zdrowego poziomu cholesterolu.
 • Zminimalizuj ilość produktów z białej mąki – herbatniki, ciastka i ciasta. Wybierz w zamian pożywne, pełnoziarniste pieczywo, makaron i brązowy ryż, które dostarczają więcej niezbędnych składników odżywczych i błonnika.
 • Ogranicz spożywanie tłuszczów nasyconych zawartych w oleju utwardzonym i kwasach tłuszczowych trans. Substancje te nienaturalnie zatykają tętnice oraz są z trudnością przetwarzane i usuwane przez organizm.
 • Wybieraj mięso chude i ograniczaj czerwone. Zdecyduj się na większą ilość indyka, kurczaka i dziczyzny.
 • Pij dużo wody – 2 litry dziennie utrzyma odpowiedni poziom nawodnienia komórek Twojego ciała. Pij więcej wody, jeżeli ćwiczysz lub znajdujesz się w gorącym klimacie.
 • Ogranicz spożycie soli, aby wspierać obniżenie ciśnienia tętniczego.
 • Kontroluj rozmiar spożywanych porcji – duże porcje przeciążają układ pokarmowy oraz serce!
 • Zamień fast-food na odżywcze posiłki. Spróbuj koktajlu z Formuły 1. To szybki w przygotowaniu, prosty, wysoce odżywczy posiłek.
 • Suplementy nie są substytutem zdrowej diety, ale wielu specjalistów ds. żywienia na Świecie zgadza się, że włączenie do diety wysokiej jakości suplementów (takich jak multiwitaminy), to forma „ubezpieczenia zdrowotnego”.
 • Niepokoisz się poziomem cholesterolu ?
  Badania wykazują, że włączenie minimum 25 g białka sojowego do diety o niskiej zawartości tłuszczy nasyconych, może pomóc w redukcji cholesterolu we krwi. Spożywaj więc więcej pro duktów sojowych na co dzień.

Wykonane przez: Onisoft.pl

     

© 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone Centrum Wellness

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl